Народився 17 (29) вересня 1966 року у місті Холм (нині територія сучасної Польщі).

У 1963 році родина Грушевських переїхала на Кавказ, де пройшло дитинство Михайла.

Хлопець здобував навчання спочатку у Тифліській гімназії (1980-1986 рр.), а потім у Київському університеті на історико-філологічному факультеті (1886-1890 рр.).

Після закінчення навчання залишається працювати в університеті, захищає магістерську дисертацію. В цей же час стає членом київської таємної організації «Громада».

З 1894 по 1913 роки очолює кафедру всесвітньої історії у Львівському університеті.

З 1987 року Грушевський – голова Наукового товариства ім. Шевченка. Саме він реорганізував НТШ в академічну установу світового рівня та направив діяльність товариства не лише на наукові, а й на політичні питання.

Михайло Грушевський вніс значний вклад у розвиток та підтримку української літератури. Завдяки йому були створена «Українська видавнича спілка», започаткований «Літературно-науковий вісник».

У вересні 1907 року науковець став одним з організаторів «Товариства українських поступовців», яке мріяло про автономію України.

28 листопада 1914 року Грушевський за свої погляди був заарештований і відправлений на заслання. Повернутися в Москву йому довелося лише у 1916 році.

Події Лютневої та Жовтневої революцій 1917 року стали вирішальними в житті Михайла Грушевського. Саме в цей час йому судилося очолити спочатку Українську Центральну Раду, а потім Українську Народну Республіку. На жаль, існування УНР було недовгим, і Грушевський був змушений виїхати спочатку у Станіслав, потім в Чехословаччину.

Весною 1924 року Грушевський все ж повертається з еміграції до Києва, займається науковою діяльністю, працює професором історії у Київському державному університеті.

У березні 1931 р. Михайло Грушевський змушений переїхати в Москву, де знов потрапляє під арешт. Вийти з в’язниці йому вдалося лише у січні 1933 року.

Помер видатний діяч 24 листопада 1934 року у місті Кисловодськ від сепсису після невдалої операції.

Твори

  • Предок (збірка творів)

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар