Антоненко-Давидович Борис Дмитрович (в житті Б. Д. Давидов) – вітчизняний літератор, перекладач та дослідник української мови.

Народжений 5 серпня 1899 року у сім’ї робітника залізниці із м. Засулля, що на Полтавщині. Дитинство письменник провів переважно у Росії, проте вже невдовзі повернувся на Батьківщину, де вступив на навчання до Охтирської гімназії. Через революційні події та погіршення матеріального становища родини, здобути вищу освіту йому так і не вдалося. В часи національно-визвольних протистоянь служив добровольцем у Запорізькому корпусі, а також в лавах армії Директорії. У 20-ті рр. йде на державну службу, отримує посаду очільника відділу освіти в Охтирському районі. Як активний учасник літературної дискусії 1925-1928 рр., в часи сталінських репресій був змушений виїхати до Казахстану. Однак, вже у 1935 р. за сфабрикованим політичним обвинуваченням був ув’язнений та засуджений до 10 років перебування у таборах ГУЛАГу. В 1946 р. був заарештований повторно. Помер 8 травня 1984 року у столиці.

Характерними рисами творчості Б. Антоненко-Давидовича є ясність та точність відображення провідних ідей. Він є автором таких відомих творів, як «Сибірські новели», «Паротяг ч. 273», «За ширмою», «Синя волошка» та ін.

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар