Бабкіна Катерина

Бабкіна Катерина

Українська письменниця, поет і кіносценарист Катерина Бабкіна народилася 22 липня 1985 року в Івано-Франківську. Київський держуніверситет ім. Т.Г.Шевченка за фахом журналістика закінчила 2006-го. На сьогоднішній день видані чотири збірники її віршів, дві дитячі книжки, роман та збірка оповідань. До речі, вірші Бабкіної перекладалися на англійську, німецьку, польську, російську та інші мови. Серед її творів поетичні збірки «Вогні святого Ельма» та «Гірчиця» (2002), книга оповідань «Лілу після тебе» (2008). Плодовитим став 2014 рік, коли вийшли просякнута відвертістю поетична збірка «Знеболювальне і снодійне», роман «Соня», який включений до списку «Книги року ВВС», повісті для дітей «Гарбузовий рік».

За сценаріями Катерини Бабкіної 2012 року в ході проекту «Україно, goodbye!» знято короткометражку «Зло», а 2015-го – «Кончений». Остання стрічка режисера Маргарити Кузьміної на фестивалях «Відкрита Ніч» у Києві та «Кити» у Маріуполі удостоєна винагород у трьох номінаціях. 2013-го письменниця спробувала себе у ролі режисера, знявши короткометражний фільм «Жовта коробочка».

2015 року вийшла книжка «Шапочка і кіт», присвячена дітям, які борються онкологією. Катерина співпрацює з міжнародним благодійним фондом «Таблеточка», до якого з кожного реалізованого примірника відраховується п’ять гривень.

Збірка оповідань «Щасливі голі люди» про українців, які народилися у 80-ті роки і саме зараз будують історію своєї країни, вийшла 2016 року, лірична збірка «Заговорено на любов» – 2017-го.

Твори молодої письменниці відомі далеко за межами України. Так, поезії «Для всіх однакове попроси» видані в Ізраїлі, роман «Соня» – в Австрії та Польщі, «Щасливі голі люди» – у Польщі.

Катерина – дуже позитивна дівчина, впевнена у тому, що кожна людина є творцем свого щастя, свого майбутнього. За девіз вона взяла такі слова: «Чудеса точно є, але на них не можна чекати і заборонено розраховувати». Саме це вона пише на книжках замість автографа.

Нивини, пов'язані з автором

Українські книги у Польщі, або хто претендує на «Ангелус»

26.02.2019
Цього року літературна премія Центральної Європи «Ангелус» може поїхати в Україну. Нагадуємо, що «Ангелус» вперше роздавав своїх янголів у 2006 році. Наразі нагороду у 150 тисяч злотих може отримати ...
Читати подробиці
#Бабкіна Катерина #Винничук Юрій #Любка Андрій #премія #Яценко Петро

Коментарі. Рецензії. Відгуки