Іван Багряний (а насправді – Лозов’ягін Іва́н Па́влович) – український письменник-публіцист, громадський і політичний діяч.

Народився 19 вересня 1906 року в селі Куземині. Досягши шестирічного віку, пішов на навчання до церковної парафіяльної школи. Пізніше – освоював слюсарне та керамічне ремесло у технічних училищах. Вже з 1922 року він починає вести активне громадське життя та починає працювати, займаючи різні посади: від поліцейського до вчителя малювання.

В сумнозвісні роки репресій, Іван Багряний був заарештований за підозрою у проведенні контрреволюційної агітації, яка нібито містилася у його літературних творах. За це письменник піддається тривалому арешту, а потім – направляється на Далекий Схід у заслання. Пізніше він був заарештований вдруге (за участь у контрреволюційній діяльності).

У роки Вітчизняної Війни, письменник займається активною пропагандистською діяльністю. Саме тоді він видає свій найвідоміший твір «Тигролови». Вже у 1945 р. внаслідок ідеологічних переслідувань він буде вимушений емігрувати до Німеччини, де й буде жити до останніх днів свого життя.

Твори

  • Огненне коло. Людина біжить над прірвою (збірник)

    збірка, повість, роман, уривок
    2
  • Тигролови

    роман, уривок
    9

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар