Ніна Бічуя народилась 24 серпня 1937 року у Києві. Виростала і навчалась у Львові. Закінчила факультет журналістики Львівського університету. Письменниця мало знайома з сільським побутом, адже росла на міських вулицях, зате їй добре знайомі відчування і думки містян.

Відома, як автор “Канікул у Світлогорську”, “Шпаги Славка Беркути” та інших книг для дітей і про дітей; “дорослих” книжок “Дрогобицький звіздар”, “Квітень у човні” та інших. Ці твори писались у шестидесятих-восьмидесятих роках, а проте читаються, як сучасні: у 2010-х “Видавництво Старого Лева” перевидало “Шпагу Славка Беркути”; у ЛА “Піраміда” вийшли новели та повісті письменниці у збірці “Великі королівські лови” та “Землі роменські”, видавництво “Срібне слово” видало “Три театральні повісті”.

Ніна Бічуя багато перекладає. Ми читаємо українською Станіслава Лема, Єжи Гротовського, Миколу Гоголя завдяки їй. Також викладає історію театральної критики та сценарне мистецтво у Львівському національному університеті.

Письменниця має Орден Усмішки. Цю міжнародну нагороду присуджують діти, і не лише за книги: свого часу Орден отримали Папа Римський Іоанн Павло ІІ, мати Тереза, Астрід Ліндгрен – добірне товариство, належати до якого є великою честю.

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар