Білик Іван Іванович – відомий вітчизняний письменник-романіст, перекладач.

Був народжений у м. Градизьк Полтавської області 1 березня 1930 року. Після закінчення школи, деякий час вчителював у селі. Обираючи свою майбутню професію, намагався вступити до інституту з різних спеціальностей: архітектура, історія, театр. Однак, такі спроби не були вдалими. Натомість, у 1956 р. він одразу вступив до Київського університету на факультет журналістики. Отримавши відповідний диплом, працював у редакційних колегіях таких видань, як «Молодь України», «Всесвіт», «Робітнича газета». Крім того, займався перекладом класичних літературних творів болгарських авторів. Помер митець 27 листопада 2012 року у Києві внаслідок виснажливої невиліковної хвороби.

Білик І. здобув популярність ще за радянських часів, коли випустив великим тиражем свої історичні романи «Меч Арея» та «Похорон богів», що після їх публікації стали справжніми бестселерами. За часів незалежності України, ним було написано роман «Золотий Ра», в якому він переказав «історії» Геродота. Саме цей твір зробив автора володарем найпрестижнішої нагороди – Державної премії ім. Т. Шевченка.

Коментарі

Кількість коментарів: 3
Шемчук Сергій:
30.07.2016 11:17

Коментар до твору “Дикі білі коні”:
Прекрасний твір. Автор цікаво описав похід перського царя Дарія у Скіфію і його розгром нашими предками скіфами на чолі з царем Іданфірсом (Боримислом), а також чудово поєднав реальних історичних осіб та вигаданих персонажів. Книга мені дуже сподобалася.

Балабуха Наталя:
04.01.2016 20:01

Коментар до твору “Меч Арея”:
Цю книжку моя мама встигла купити перед тим, як її вилучили з продажу (це був 1972 рік). Коли я виросла, прочитала її і була в захваті від неї. Як і від творів Загребельного. Вважаю, з того часу почалося моє становлення як патріотки і громадянки (зважаючи, звісно, й батьківське виконання). Я просто-таки закохана в історію давньої України!

Гість:
08.06.2015 08:44

Коментар до твору “Меч Арея”:
Дуже сподобалось , про цю частину історії відомо дуже мало . Після прочитання цього роману захотілось перечитати всього Білика .

Залишити коментар