Близнець Віктор Семенович (10 квітня 1933 р. — 2 квітня 1981 р.) – український та радянський прозаїк, автор численних дитячих творів.

Родом письменник із родини селянина, що проживала в с. Володимирівка Кіровоградської області. Коли прийшов час хлопцеві йти до школи, розпочалася війна, тож початкові знання отримав від матері – сільської вчительки. А тільки-но закінчилися воєнних дії – він став школярем і по закінченню навчання отримав золоту медаль. В 1952 р. юнак вирушив до столиці, де був зарахований студентом до Київського університету ім. Т. Шевченка за спеціальністю «журналістика». По завершенню навчання, працював за фахом у таких регулярних виданнях, як «Комсомольська правда», «Молодь», «Піонерія» та ін. Через власне невизнання та під впливом гострих соціальних проблем у державі, 47-річний В. Близнець вирішив власноручно вкоротити собі життя.

Першої опублікованою книгою автора стала повість «Паруси над степом». Проте, ім’я автора і сьогодні більше асоціюється саме із неперевершеними дитячими творами, найвідомішими серед яких є «Звук павутинки», «Мовчун», «Женя і Синько» тощо.

Коментарі

Кількість коментарів: 1
Віта:
23.11.2015 23:23

Коментар до твору “Женя і Синько”:
Прочитала цей твір ще в середній школі і коли перечитувала знову, то згадувала смак дитинства. Захоплюючі пригоди дівчинки Жені та її незвичайного друга не зможуть нікого залишити байдужим. Написано просто і цікаво.

Залишити коментар