Поет, перекладач та публіцист Бобинський Василь Петрович народився 11.03.1898р. у м. Кристинополь на Львівщині. Батько його працював на залізниці. Гімназійну освіту здобував спочатку у Львові, потім у Відні. 1921-го переїжджає до Львова, який у той час був під окупацією Польщі. Був редактором журналу «Митуса», водночас писав власні вірші. Став чи не першим українським автором, який творив у жанрі еротичної поезії. Загалом випустив у Польщі 4 поетичні збірки.

Ці роки відзначилися також на ідеології поета: він вступає до лав КПЗУ, працює у нелегальній пресі комуністичного напрямку. 1926-го за обвинуваченням у державній зраді потрапляє у польську в’язницю, де створює поему «Смерть Франка», за яку наступного року був відзначений премією Наркому освіти УСРР.

1930-го Бобинський переїжджає до Харкова, де редагує низку літературних видань, друкує власні поезії, але дуже швидко потрапляє під жорстку більшовицьку критику. Займається публіцистикою, перекладає твори польських, німецьких, французьких письменників, зокрема Штефана Цвейга.

Наприкінці 1933 арештований НКВС як член УВО й відправлений на каторгу будувати канал Волга-Москва.

Другий арешт відбувся 1937, а 8 січня 1938 його розстріляли.

Реабілітований посмертно у 1956 році.

Твори

  • Ніч кохання

    сонет
  • Поезія

    вірші, збірка, поезія
  • Смерть Франка

    поема

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар