Тимотей (Тимофій) Гнатович Бордуляк 2 лютого 1863р. родом зі Львівщини (тоді вона ще була у складі Австрійської імперії). Відомий в Україні як письменник та священник УГКЦ. Друкувався під псевдонімами Т. Бондаришин, Т. Ветлина.

Після закінчення духовної семінарії був священником, духовно окормляв мешканців трьох сел, водночас вчителював у сільських школах на Тернопільщині.

Тимотей Гнатович знав понад 10 мов, серед яких польська, німецька, французька, латина, сирійська, єврейська та навіть староєвропейська. Доволі успішно робив літературні переклади творів Софокла, Данте, Цицерона, Достоєвського, Тургенєва, Гейне та інших.

Початок літературної діяльності слід віднести до 1887р., коли надруковано першого вірша поета «Русалка». А перша збірка оповідань «Ближні» побачила світ 1899-го у Львові. Його віршовані книжки друкувалися у Києві, Черкасах, Харкові, Полтаві. 1958 року видавництво «Художественная литература» опублікувало «Оповідання» Бордуляка.

В літературних колах він відомий як майстер психологічного оповідання та новели. Ідеї гуманізму, любов та велика шана до людей пронизують кожне творіння письменника, де глибоко відображене важке життя у злиднях більшості селян, водночас оспівуються високі моральні якості простого народу. Кілька новел присвячені трагічним подіям першої світової війни.

Морозним грудневим ранком 1935 року о. Тимотей їхав до школи у с. Забойки, дуже застудився та тяжко захворів. Життєвий шлях цієї світлої людини закінчився 16.10.1936 у селі Великий Ходачків.

Твори

  • Збірка творів

    вірші, збірка, оповідання

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар