Буревій Кость Степанович народився 2 серпня 1888р. у Воронезькій губернії. Коштів на освіту в багатодітній селянській родині не вистачало, тому хлопчик закінчив лише чотирирічну початкову школу.

Брав участь у революціях 1905 та 1917 років, був членом партії есерів, ще у 15-річному віці був кореспондентом есерівських газет. Під час першого заслання за політичну діяльність (1905) за допомогою інших студентів-в’язнів ґрунтовно підготувався до іспиту на атестат зрілості.

Другий арешт відбувся 1911-го, заслання відбував в Олонецькій губернії на Півночі Росії. Після звільнення поїхав до Петербурга, де закінчив вищі комерційні курси.

Після третього арешту (1914-го) й заслання до Східного Сибіру втік та пішов у підпілля, міняв міста й прізвища.

Четвертий арешт 1916-го закінчився засланням на 5 років до Сибіру. Він вже готував нову втечу, але сталася Лютнева революція 1917-го, потім – амністія, повернення додому, бурхлива революційна діяльність, перший арешт органами ЧК. 1923-го, усвідомивши, що демократичним силам неможливо протистояти режимові, відійшов від політичної діяльності.

На той час вже був одружений, мав маленьку доньку. Родину утримував виключно за рахунок гонорарів з літературної діяльності. Найвідоміші твори Буревія: «Колчаковщина», «Распад», збірка поезій «Поет білого прапору».

Через хворобу на туберкульоз вийшов на пенсію за інвалідністю.

Був майстром літературної пародії. Його гостре перо торкалося усіх ланок сучасного життя, політики й літератури: надсучасна «європейськість», прагнення творити революції й поліпшувати суспільство. В усьому цьому критика угледіла відступництво від партійної лінії.

У вересні 1934-го, залишивши сім’ю у Харкові, Кость Степанович їде до Москви у пошуках роботи. А вже у грудні в радянських газетах з’явилася звістка про арешт української групи «терористів-білогвардійців», серед яких був і К.Буревій, якого розстріляли 15 грудня.

1949-го дружина з донькою емігрували до США, де Оксана Буревій-Яценко видала збірку літературних творів батька, які вдалося зберегти.

Твори

  • Збірка

    вірші, поема

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар