Чернов Леонід Кіндратович народився 15 січня 1899р. на Кіровоградщині. Відомий в Україні як поет, прозаїк, драматург, перекладач і кінооператор. Під час навчання у місцевій гімназії видав ілюстрований сатиричний журнал під назвою «Рогатка». Успіх серед співучнів був приголомшливий, але керівництво навчального закладу його не оцінило, отже хлопцеві довелося поспіхом виїжджати до Молдови й закінчувати навчання вже у Кишиневі.

Потім намагався охопити ще кілька спеціальностей: 1917 – математичний факультет у Одесі, 1918 – медичний у Катеринославі, брав участь у театральних виставах, писав гуморески, вивчав історію мистецтв тощо. Згодом – юридичний і математичний факультети Київського університету. Такими ж різноманітними були й посади, які він займав того часу: від актора, театрального організатора та кінооператора до дипломата й журналіста.

Доля кидала письменника по усьому світові: був у Москві й Петербурзі, подорожував Далеким Сходом і Сибіром, потім Індією, де підхопив туберкульоз і вже хворим повернувся до Одеси. Написав кінопоему, уривки з якої публікував у місцевому футуристичному журналі. В іншій періодиці виходили його дорожні замальовки. У Владивостоку побачила світ перша віршована збірка «Літак», там же публіка мала змогу познайомитися з його першими прозовими творами.

1926-го року оселився у Харкові, де й помер за часів голодомору.

Твори

 • 125 днів під тропиками

  нарис
 • Збірка

  збірка, лірика, поезія, поема
 • Пригоди професора Віл’яма Вокса на острові Ципанго

  повість, сатира
 • Профсоюз сумасшедших

  вірші, збірка, поема, проза, російською мовою, уривок

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар