Василь Григорович Чумак народився 25 грудня 1900 року у м. Ічня (зараз – Чернігівська область). Віршувати розпочав ще у дитинстві. Протягом 1913-1917рр. формується творча особистість поета-модерніста.

Із захопленням він зустрів буржуазну революцію лютого 1917р., ініціював створення місцевого товариства Просвіти, друкував прокламації, організував бібліотеку для селян, читав доповіді й свої вірші. Разом з активною молоддю видавав рукописний журнал «Ранок».

1918-го переїхав до Києва, де під впливом письменника Василя Блакитного вступив до партії боротьбистів і став активним її діячем. 1919-го під час перебування у Києві військ Півдня Росії (білогвардійців) діяв у підпіллі. У грудні арештований денікінською контррозвідкою за підготовку повстання, через деякий час спробував втекти, але був застрелений.

За своє вкрай коротке життя В.Чумак залишив яскравий слід в українській літературі: був автором революційно-романтичних віршів, нарисів, новел, оповідань, низки публіцистичних та критичних статей. І хоча його творчий спадок невеликий, критики називали його «Птахом революції».

Твори

  • Поезія

    вірші, збірка

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар