Шевченко Іван Данилович, відомий як автор прози, віршованих та драматичних творів під псевдонімами Іван Дніпровський, Тарас Кобзаренко, народився 09.03.1895р. у м. Каланчак. Дуже рано осиротів. Навчався у Каланчакській початковій школі, потім – в Олешківській гімназії, де познайомився з Миколою Кулішем. Під його впливом захопився літературою, писав вірші, редагував рукописи. 1912-го екстерном склав іспити за курс середньої школи.

1915-го закінчив Московську школу прапорщиків, був на фронті до лютого 1918-го. Довелося побувати на передовій, працювати у штабі, редагувати фронтову газету «Армійський вісник», де публікував власні нариси та «Окопні пісні».

Під час революції 1918-го підтримував Директорію, коли поляки окупували Правобережжя, потрапив у полон, був у Борщевському таборі. Після визволення перейшов на бік більшовиків. У 1919-1923 був студентом історико-філологічного факультету Подільського інституту народної освіти, брав активну участь в місцевій асоціації молодих пролетарських письменників, завідувачем відділу політпросвіти. 1921 почав активно писати українською.

Після закінчення інституту переїхав до Харкова, працював у державних установах, секретарем журналу «Червоний шлях». Подорожував Україною, збираючи матеріал для своїх творів.

1925-го виступив у якості драматурга, видавши першу п’єсу. А через рік друга п’єса «Яблуневий полон» принесла авторові справжній успіх і ставилася на сценах багатьох театрів.

На черзі була проза. Головні теми творів Дніпровського – події Першої світової, Громадянської війни та революції. Стиль викладання наближався до імпресіонізму.

Помер письменник 1 грудня 1934 від туберкульозу.

Твори

  • Поезія

    збірка, поезія

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар