Довженко Олександр Петрович – відомий на теренах пострадянських країн як класик вітчизняного кінематографу, письменник-драматур, художник.

Народився 29 серпня 1894 року на Чернігівщині у сім’ї селянина. На відміну від своїх батьків, які не були письменні, хлопець з малку із задоволенням навчався грамоті. По закінченню початкової місцевої школи, він декілька разів змінює вищі навчальні заклади: від вчительського інституту у м. Глухові до столичної академії мистецтв.

Не потрапивши у 1917 р. на фронт, О. Довженко не полишає цього задуму, і з 1918 р. у складі армії УНР йде боротися з більшовиками. Багато чого тоді довелося пережити юнаку: і арешт, і направлення до концтабору, і втечу з польського полону, і показову спробу розстрілу. Згодом, він вступає до лав правлячої партії та робить швидку кар’єру на державній службі, деякий час працює у Німеччині.

Після повернення до України в 1923 р., він повністю присвячує себе мистецтву. Видає літературні твори, «Зачарована Десна», «Земля», «Повість полум’яних літ» тощо. Впевнено робить крок за кроком у режисурі. На вітчизняні екрани виходять його фільми «Щорс», «Визволення», «Сумка дипкур’єра» та ін.

У роки Вітчизняної війни перебуває на фронті в якості кореспондента газети «Червона зірка», мріючи побачені там подвиги втілити у художніх творах по закінченню. Проте, внаслідок занепаду кінематографії та жорсткої радянської цензури, йому це так і не вдається.

25 листопада 1956 р. видатний митець помер.

Твори

  • Зачарована Десна (збірник)

    драма, збірка, оповідання, п’єса, уривок

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар