Дрозд Володимир Григорович – український письменник, редактор.

Народився 25 серпня 1939 р. у с. Петрушин Ченігівської області у родині колгоспника. Ще в шкільні роки працював журналістом у місцевій газеті. Під час навчання в інституті, В. Дрозд видає свою дебютну книгу із новелами «Люблю сині зорі», після чого його без усіляких вагань зараховують до організації Спілки письменників України.

У творчості письменника простежується певна умовна міфологізація. Проте вона дуже жвава, оригінальна, розкута, походить з національних традицій і вірувань. Наділені повісті автора і глибоким філософським змістом: він детально описує емоційний стан своїх героїв, зміни та деформацію їх внутрішнього світу, хибні шляхи, якими вони ідуть. Порятунок людської душі в умовах «хворого суспільства» – головна тема всіх оповідань літератора.

Найвідомішим у літературному доробку В. Дрозда є повісті й романи «Огірок», «Ирій», «Сапсани удачі», «Спектакль». Роман «Яйла розуму», над яким автор працював протягом п’яти років, був відзначений Шевченківською премією у 1992 році на державному рівні.

Життя письменника обірвалося 23 жовтня 2003 року.

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар