Еллан-Блакитний Василь (насправді, Василь Михайлович Елланський) – український письменник, активний учасник революційного руху.

Був народжений 12 січня 1894 р. у родині священика на Чернігівщині. Залишившись в ранньому віці без батька, сім’я В. Еллана жила дуже бідно, оскільки, окрім маминої пенсії не було більше джерел для існування. Тож у десятирічному віці він був вимушений вступити до духовної семінарії, де міг навчатися безкоштовно. У 1914 р. виїжджає до Києва, де вступає до комерційного інституту. Проте навчання було юнакові не до смаку. Разом із товаришами він занурюється з головою у революційну діяльність: відвідує гуртки однодумців, бере участь у виданні та розповсюдженні листівок, і, врешті-решт, стає членом української партії есерів та очолює її осередок у Чернігові. У період Центральної ради вів боротьбу у підпіллі.

Написанням поетичних творів В. Еллан почав займатися з 1912р . Однак, справжня слава прийшла до автора в 1917 р. після виходу в світ вірша «Вперед». Уся його поезія – відображення світу очима революціонера, життя якого пронизане аскетизмом та самопожертвою задля перемоги. Найбільш відомими творами автора є вірші «Ти пробач», «Нескінченний малюнок», «Після крейцерової сонати».

На жаль, серце поета зупинилося досить рано – на 32-му році життя.

Твори

  • Вірші

    вірші

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар