Павло Петрович Филипович народився 2 вересня 1891р. у с. Кайтанівці (нині – Черкаська область). Закінчивши гімназію, навчався в університеті Святого Володимира (Київ) на історико-філологічному та правознавчому факультетах. По закінченні залишився там працювати як стипендіат, приват-доцент, потім – як професор (1915-1935рр.).

Поетичну творчість він започаткував російською мовою 1910-го під псевдонімом Павло Зорев, але вже 1917-го творив виключно українською. Його ранні вірші створені під впливом символізму, згодом був визнаний як поет-неокласик європейського зразку, що дотримувався кращих західноєвропейських і українських традицій.

Окрім поезії, займався літературною критикою, писав статті з історії української літератури, був редактором кількох літературознавчих збірників. У своїй роботі використовував порівняльно-історичний метод, в якому не було йому рівних.

Своєю творчістю П. Филипович настільки відрізнявся від решти письменників того часу, настільки був далекий до настанов комуністичного режиму в літературі, що став ворожим та несприйнятним для нього.

Це не могло не відобразитися трагічно на його подальшій долі. Незважаючи на те, що Филипович не належав до політичних партій і течій, не був активним громадським або політичним діячем, у серпні 1935 його арештували, звинувативши у членстві в шпигунсько-терористичній організації, засудивши до страти. Потім змінили вирок на 10 років таборів на Соловках. Був розстріляний 3.11.1937-го в сумнозвісному урочищі Сандормах. Йому було всього 46 років…

Твори

  • Збірка поезії

    вірші, збірка

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар