Ґадзінський Володимир Антонович народився 21.08.1888р. у Кракові. Відомий в Україні як поет, письменник, критик, публіцист, журналіст, літературознавець та перекладач. Був одним з основоположників «наукової поезії» в літературі. Мав літературні псевдоніми Оскар Редінг, Трильський, Йосип Гріх.

1913-го закінчив Віденський університет (фізико-математичний факультет). 1914-го вступив до лав українських січових стрільців, після революції 1917 записався до Галицької армії, але невдовзі перейшов на бік Червоної армії, а 1918-го вступив до ВКП(б). Працював у видавництвах, був редактором журналів, засновником літературних груп. Був прибічником лівого мистецтва, у Москві організував український журнал «Нео-Леф».

З 1925-го працював у Одесі: викладав у ВУЗах, редагував журнали, головував одеську філію Держвидавництва України. Видав багато поем та віршованих збірок, фантастичну повість, збірки статей і рецензій, інші художні праці, відмічені впливом експресіонізму, наукових досліджень творчості письменників.

Помер В.Ґадзінський 11.08.1932р. в Одесі за загадкових обставин. Після його смерті було знайдено рукопис роману-трилогії «Визволення України».

Твори

 • Айнштайн

  поема
 • Вірші

  вірші, збірка
 • Кінець

  повість, фантастика
 • УСРР

  поема

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар