Павло Глазовий – один з найвидатніших українських поетів-сатириків.

Народився 30 серпня 1922 року в селі Новоскелюватка Миколаївської області.

Сім’я Глазового пережила страшні часи Голодомору, про що пізніше з гіркотою згадував Павло у своїх творах. Від голоду в той час померла його менша сестра. Після колективізації родина Глазових переїхала на Криворіжжя.

Павло вивчився на вчителя в Новомосковській педагогічній школі. Але після закінчення встиг відпрацювати у школі всього рік. У 1940 році його призвали до армії і відправили в військове училище в Білорусії. Під час Другої Світової війни Павлу Глазовому довелося повоювати у блокадному Ленінграді. Там він отримав опіки очей, коли рятував дітей під час бомбардування. Нагороджений медаллю «За оборону Ленінграду». Демобілізувався лише в 1946 році.

Під час війни Павло писав вірші, які потім спробував відправити в газету. Але вірші повернули, попередивши, що вони занадто сміливі і краще їх більше нікому не показувати.

Павло продовжив вчительський шлях, вступивши до Криворізького педуніверситету. Там він багато писав для стінгазет. Одного разу друзі вмовили поета відправити свої вірші у гумористичний журнал «Перець». Там твори поета-початківця потрапили на очі Остапу Вишні. Видатний гуморист взяв під опіку Павла Глазового і в 1950 році допоміг талановитому хлопцю влаштуватися заступником головного редактора журналу «Перець». Згодом у 1961 році Глазовий став заступником головного редактора журналу «Мистецтво».

У творчому здобутку Павла Глазового поеми «Слався, Вітчизно моя» та «Куміада», 25 гумористичних збірок, 9 дитячих книжок. Його тексти звучали зі сцени у виконанні гумориста Андрія Сови та дуету Тарапуньки й Штепселя. Багато віршів були покладені на музику й стали відомими піснями.

До останніх днів життя Глазовий не припиняв писати гостру сатиру. Від його віршів не вдалося сховатися навіть президенту Леоніду Кучмі.

Помер Павло Глазовий 29 жовтня 2004 року в Києві.

Твори

  • Найважча роль

    гумор, збірка, сатира, уривок

Коментарі

Кількість коментарів: 1
Василь Сідненко:
30.09.2015 23:53

Народна шана – це передовсім природне відлуння на добро, яке ніс Павло Глазовий у світ… Високий, поставний, з красивим відкритим обличчям, що ледь-ледь (наче здалеку) підсвічувала тепла усмішка, навіть на людях він здавався самітником, зосередженим на своїх думках –- наче над отією книгою, що кожен Майстер пише все життя. Павло Глазовий створив у своїх творах строкату й різноманітну галерею персонажів, що самі промовляють за себе, живуть своїм життям, постають такими, якими є: не кращими й не гіршими, але скрізь – справжніми. Котрі, то на жаль, то на радість, втілюють риси, характерні для свого часу і свого народу. Анатолій Скрипник

Залишити коментар