Годованець Микита (14 вересня 1893 — 27 липня 1974) – талановитий вітчизняний поет-байкар.

Народився у сім’ї звичайного селянина на Кіровоградщині. Здобував освіту у Степашанській вчительській школі. Після відвідування підготовчих курсів, працював вчителем у духовних парафіяльних сільських школах при церквах на Поділлі. Чотири роки життя присвятив несенню військової служби.

Вперше поезія М. Годованця з’явилася на сторінках друкованого столичного журналу “Маяк” в 1913 р., а згодом – в газеті “Свободное слово”. Власна збірка оригінальних байок під назвою “Незаможник Клим” побачила світ вже на початку 1927 року. Крім того, в період 20-х-30-х років він публікує декілька невеликих за обсягом книжок агітаційного спрямування, пов’язаних з тогочасним суспільним віянням щодо утвердження нового етапу в побуті, культурі та політиці.

В часи сталінських репресій М. Годованець за постановою НКВС був підданий арешту, як наслідок – десятирічне заслання до Середньої Колими. Та тільки у 1957 року його буде офіційно реабілітовано довідкою особливого військового трибуналу у м. Києві.

Далі – період активної літературної діяльності: він пише байки, перекладає твори російської та європейської класики, проводить семінари для байкарів-початківців. Значним внеском літератора в розвиток української культури стали його видання “Заяча математика”, “Конвалія і Лопухи”, “Талановита Тріска”.

Помер 27 липня 1974 року у містечку Кам’янець-Поділський, де і проводив останні роки життя.

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар