Яловий Михайло Омелянович, відомий в літературі під псевдонімами Юліан Шпол, Михайло Красний, народився 5 червня 1895р. на Харківщині. Його батько був волоським писарем. 1916-го закінчив Миргородську гімназію та вступив до Київського університету на медичний факультет. Майже одразу зв’язався з есерами.

Після Лютневої революції повернувся додому, вів агітацію серед селян, за часів гетьманщини потрапив до полтавської в’язниці. А в роки громадянської війни був активістом підпілля в Одесі, Галичині та на Херсонщині. 1920-го вступив у КП(б)У.

З 1920-го працював редактором низки більшовицьких газет і журналів, друкував свої твори. Окремими виданнями виходили його збірки віршів, комедія та роман.

Але все це його не врятувало. У травні 1933 після обшуку Ялового арештували, виключили з партії й постановою судової трійки засудили на 10 років таборів за обвинуваченням у контрреволюційній діяльності та підготовці замаху на Постишева. А далі – як і в багатьох інших випадках: 9 жовтня 1937 інша «трійка» оголосила вищу міру покарання – розстріл.

Злочинний вирок було скасовано лише 19.06.1957р.: М. О. Ялового реабілітували посмертно.

Твори

  • Золоті лисенята

    роман

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар