Сучасний український поет, письменник, сценарист і композитор Ярослав Євстахійович Ярош, 03.08.1950р.н. родом з Королівки Коломийського району. Середню освіту отримав у Коломиї, 1973-го закінчив Львівський університет за фахом журналіст.

Жив у Івано-Франківську. Працював у редакціях районних та обласної молодіжної газет, був кореспондентом журналу «Київ» по Прикарпаттю.

Його творчі наробки вкрай різноманітні: автор драм, п’єс і новел, трагедій та історичної віршованої драми, ліричної та епістолярної драм, дитячих книжок, повісті та художнього кіносценарію, 6 віршованих збірок для дорослих та 5 – для дітей. У якості композитора створив понад 20 пісень, переважно на власні вірші, більше 30 його поезій покладені на музику іншими композиторами.

За часів його роботи в журналістиці Прикарпаття стали випускатися брошуровані додатки з художньо-публіцистичними матеріалами. Видав антологію українсько-польської поезії 10 авторів (1993).

За творчі досягнення став лауреатом премій імені Мирослава Ірчана, Михайла Старицького, Тараса Мельничука, Маркіяна Шашкевича. Остання з них – канадська.

Його творче натхнення не мало межі, цей талановитий митець мав би ще довгі роки радувати читачів своїми творіннями…

Але, як це часто буває з яскравими особистостями – не вистачило часу… Він помер 31.05.2016 через серцеву недостатність.

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар