Український поет, прозаїк і драматург Володимир Мусійович Ярошенко 23.05.1898р.н. родом з села Івахники (нині – Яхники) на Полтавщині. Після отримання базової середньої освіти вступив до комерційного інституту в Києві, працював викладачем математики.

Перші вірші були написані російською (1917). Наступні 10 років регулярно виходили поетичні збірки, байки, п’єси-агітки, комедії, книжка оповідань, повість та віршована казка.

Рання поезія створювалася під впливом символізму. Кожен його вірш просякнутий філософським осмисленням людського буття, пошук власного шляху кожною особистістю, прагнення до істини й мети існування. Згодом поет зблизився з футуристами, що теж відобразилося на його творах.

Жив у Білій Церкві, був членом партії боротьбистів, учителював. Вперше його арештували у лютому 1933, але не знайшли складу злочину й відпустили. Другий арешт, що відбувся 3.11.1936, виявився не таким вдалим: закритим засіданням НКВС у Києві 13.07.1937 В.Ярошенка обвинуватили в участі у націоналістичній терористичній організації та засудили до вищої міри. Вирок був виконаний негайно.

Твори

  • Гробовище

    повість
  • Через решето

    байки, збірка
  • Що й до чого

    байки, збірка

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар