16.01.1871р. у Рогатині народився майбутній письменник, видатний перекладач, талановитий педагог Буковини Сильвестр Гнатович Яричевський. Закінчив гімназію міста Бережани. 1891-го у місцевих друкованих виданнях почав публікувати свої вірші. Того ж року поступив до Львівського, а згодом перевівся до Віденського університету.

Після повернення з Відня викладав українську мову і літературу в Перемишлянській, а потім в Коломийській , Кіцманській гімназіях. Але довго ніде не затримувався через свою бурхливу реакцію на антиукраїнські настрої. Хоча з думки керівних органів цих навчальних закладів – саме Яричевський негативно впливав на учнів, даючи їм хибну політичну орієнтацію.

Тільки 1909-го року його врешті взяли на посаду викладача гімназії в містечку Серет на півдні Буковини, С.Г.Яричевський швидко завоював прихильність мешканців, які згодом обрали його бургомістром і керівником гімназії.

Там він і помер 30.03.1918 року.

Все своє творче життя С.Яричевський присвятив вивченню творчості Тараса Шевченка, популяризації великого генія України серед інших народів. Так, під час навчання у Відні до 40-річчя з дня смерті Кобзаря він створив феєричну п’єсу «Небесні співці». 1911-го в Чернівецькій газеті надрукував дві статті про геніального поета, який оспівував прагнення українців до свободи. Неодноразово виступав перед населенням з доповідями про його життя і творчість. До сторіччя Т.Г.Шевченка опублікував доповідь «Поет любові і протесту» німецькою мовою.

С.Г.Яричевський проявив себе ще й як талановитий перекладач: добре знаючи іноземні мови, він мав за мету донести до українського читача найпомітніші творчі надбання письменників зарубіжжя.

Твори

 • Бурлака

  вірші
 • В лавровім вінку

  новела
 • Дев’ята симфонія

  новела
 • Дурна, що вона собі гадає!

  оповідання
 • Пелікани

  новела

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар