Народився 4 червня 1909 року у місті Харкові.

Дитинство хлопця пройшло під Харковом, в селі Іванівка. Ще в старших класах школи почав підробляти в друкарні видавничим коректором. Ця робота познайомила хлопця з перлинами української класики і надихнула на письменницький шлях.

Після закінчення школи в 1928 році Олександр вступив у Харківський інститут народної освіти, на літературно-лінгвістичний факультет. З 1929 року юнак працює в редакції дитячих журналів «Червоні квіти», «Весела бригада», «Знання та праця». В 1932 році виходить перша книжка письменника «Дніпрельстан».

Коли Сашкові було 18 років, його батька заарештували за націоналістичні погляди і відправили в Сибір, де він зрештою і помер. Сам Олександр теж ледь не потрапив за ґрати. Його намагалися звинуватити в тому, що він воював у загоні Петлюри. Найабсурднішим в цих звинуваченнях було те, що на момент Громадянської війни хлопцеві було всього 9 років.

У 1939 році Олександр Ільченко переїжджає до Києва і стає редактором Дитвидаву.

Під час Другої Світової війни працює військовим кореспондентом газети «Известия».

У творчому здобутку письменника оповідання, повісті, п’єси, публіцистика, сценарії до кінофільмів. Але найвизначнішим твором є роман «Козацькому роду нема переводу, або ж Мамай та чужа молодиця», створений на основі народних переказів.

Помер Олександр Ільченко 16 вересня 1994 року в Києві.

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар