Мирослав Ірчан – уроджений Андрій Дмитрович Баб’юк – народився 14.07.1897р. у селі П’ядики під Коломиєю. 1918-го побачила світ перша його автобіографічна книжка «Трагедія Першого травня», цінна насамперед як свідчення учасника певних історичних подій. Під час Першої світової вступив добровольцем до українського легіону січових стрільців, видавав рукописний гумористичний часопис. Розчарувавшись у військовій службі, дезертирував, подався до Києва, де займався літературою. Під впливом військових подій написав про це цілу збірку. Виявив себе й як талановитий драматург. За період 1921-1931рр. з’явилося друком 9 п’єс. За словами самого автора – сюжети для своїх творів він брав виключно з реального життя.

Соціально-критична тематика залишається з ним протягом усього періоду творчості. Дуже цікавою постає його письменницька спадщина. Кращі новели й повісті присвячені життю галицького селянина, трагедії його знівеченої долі.

Після обрання головою спілки «Західна Україна», до якої входили письменники-революціонери, загроза арешту нависла над Ірчаном. Це відбулося у грудні 1933, а розстріляли його 03.11.1937-го.

На жаль, не всі його твори дійшли до сучасників. Деякі незворотньо втрачені.

Твори

Серія: «Спогади з громадянської війни на Україні»
 • #1 Трагедія першого травня

  історія, мемуари
 • #2 В бурянах

  історія, мемуари
 • Карпатська ніч

  оповідання
 • Махно і Махнівці. Вражіння очевидця

  історія, мемуари
 • Оповідання

  збірка, оповідання
 • Фільми революції

  збірка, нарис, новела, оповідання

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар