Українська дитяча письменниця Оксана Іваненко (31.03.1906 – 17.12.1997рр.) почала писати дуже рано, з чотирьох років. В шість намагалась видавати власний журнал “Гриб”, потім пішли повісті, казки та романи…

Працювала у видавництві “Молодий більшовик” та у журналі “Барвінок”; навіть була вихователькою у колонії для неповнолітніх, якою керував Антон Макаренко.

Видала величезну кількість творів для дітей та юнацтва: “Лісові казки”, “Куди літав журавлик”, “Рідні діти” та ін., та найбільш відомі, напевно, її “Тарасові шляхи” (про Тараса Шевченка) та “Марія” (про Марка Вовчка).

Письменниця не лише писала власні твори, але й багато перекладала – з французької, російської, німецької, данської. Завдяки їй, зокрема, українські діти можуть читати казки Андерсена та братів Грімм, “Малахітову шкатулку” Бажова, “Сліпого музиканта” Короленка українською ж мовою.

Лауреатка літературних премій ім.Лесі Українки (за “Тарасові шляхи”, “Рідні діти” та “Лісові казки”) і Тараса Шевченка (за книгу “Завжди в житті”).

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар