Володимир Івасюк (4 березня 1949 р. – 24/27 квітня 1979 р.) – медик за професією; відомий український поет, живописець, композитор, виконавець, основоположник сучасної української музики.

Народився в м.Кіцмань у сім’ї вчителів. Навчався в середній та музичній школі; ще в школі створив вокальний ансамбль “Буковинка”, який у 1965 році (Володимир на той час ще був школярем) переміг у республіканському конкурсі. У 1970 р. написав тексти і музику до пісень “Червона рута” і “Водограй”, які сам же виконав на українському телебаченні.

У 1971 році в с.Яремче було знято фільм “Червона рута”, де звучали пісні Івасюка.

Володимира Івасюка називають українським Орфеєм. Його візитівка – “Червона рута”, широковідомі пісні “Водограй”, “Я твоє крило”, “Лиш раз цвіте любов”, “Я піду в далекі гори”.

За офіційною версією, скінчив життя самогубством через божевілля – повісився у Брюховицькому лісі під Львовом. За неофіційною, його було вбито за наказом керівної ланки СРСР. Його похорон у Львові перетворився на масову акцію протесту проти влади.

Посмертно поезії Івасюка друкуються в пісенниках “Водограй”, “Червона рута” та “Володимир Івасюк. Пісні”, твори композитора популяризують серед молоді Тарас Чубай, “Піккардійська терція” та інші виконавці.

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар