Поет і прозаїк доби «Розстріляного відродження» Михайло Гервасійович Йогансен (або Майк Йогансен) народився 28.10.1895р. у Харкові. 1917-го закінчив Харківський університет, де вивчав латину.

Перші поезії, просякнуті мріями й романтизмом, писав російською й німецькою.

Під враженням бойових дій 1918-го і кривавих злочинів денікінців у Харкові почав творити українською. Зблизився з молодими харківськими письменниками того часу, був у числі засновників Спілки письменників «Гарт», а потім – ВАПЛІТЕ.

У пізньому періоді творчості М. Йогансен звертається до створення балад, нарисів, віршованих оповідань. Мріє написати великий художній твір про Харків, про його індустріальне оновлення. Лірика ж відходить на задній план як «недовговічна та ефемерна».

Але в якій би манері, в якому жанрі б він не писав – ніколи не втрачав своєї творчої індивідуальності. Часто експериментував: міг поєднати в одному творі прозу з поезією, або додати містифікації. За 17 років Майк видав 8 книг віршів, 10 прози, 4 дитячі та 2 праці з літературознавства.

18.08.1937 Йогансена арештували органи НКВС за обвинуваченням у підготовці теракту проти керівництва партії й уряду, засудили до вищої міри й розстріляли 27.10 цього ж року у Києві.

Твори

 • 17 хвилин

  збірка, новела, оповідання
 • Луб’яне решето

  гумореска, збірка
 • Оповідання про Майкла Паркера

  збірка, оповідання
 • Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію

  повість
 • Пригоди Мак-Лейстона, Гаррі Руперта та інших

  повість

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар