Кава Віктор Іванович – український автор творів для дітей та підлітків.

Народився 1 січні 1937 року на Чернігівщині в родині вчителів. Ще навчаючись в школі хлопець цікавився літературою, читав багато книжок, складав вірші. Бажаючи отримати диплом за фахом журналіста, він вступає до Київського університету, який закінчує з відзнакою. Достатньо довгий час працював в редакційних колегіях видавництва дитячої літератури «Веселка», журналу «Барвінок», а також очолював відділ з питань роботи з молодими авторами у Спілці письменників України. Своїм наставником письменник вважав відомого українського літератора Павла Тичину, до якого часто звертався по допомогу, питав поради.

Більшість оповідань В. Кави відомі не тільки на теренах України, а й далеко за її межами, завдяки перекладу на різні мови. Зокрема, найпопулярнішими книгами дитячих творів є: «Осіння стежка», «Жита за хатою», «Червона вулиця» тощо. Тривала плідна праця письменника неодноразово заохочувалась державними преміями та нагородами.

Серце В. Кави зупинилося 24 листопада 2004 року.

Коментарі

Кількість коментарів: 1
тетяна:
15.09.2020 13:52

Це один з накращих письменників України, який присвятив свою творчість дітям, підліткам, пишучи дуже гарні, життєві, твори..Дуже жаль, що їх не вивчають у сучасній школі..

Залишити коментар