Заслуга Олександра Олексійовича Корсуна (08.06.1818-25.10.1891) навіть не в літературних працях, яких в нього досить небагато. Він запам’ятався як впровадник нових правил українського правопису з використанням літер «є» (до того в усіх випадках писалося «е»), «і» замість «и» та «и» замість «ы», як було раніше. Випускав власний альманах «Сніп» за цими правилами, які високо оцінили Т.Шевченко, М.Драгоманов, М.Костомаров та інші відомі літератори.

Народився Олександр Корсун у селі Богданівська Антипівка на Таганрожчині у дворянській сім’ї, хоча заявляв своє походження від запорізьких козаків. Навчався на юридичному факультеті Харківського університету. Під час навчання захопився українським фольклором, навіть 1839 року випустив збірку «Українські повір’я» , до якої увійшло 7 народних казок.

Щодо творчих доробків: оригінальні вірші, переклади з чеської та німецької він публікував у своєму альманасі та в деяких інших періодичних виданнях. Основний період його творчості охоплює 1839-1845 роки, потім була велика перерва, коли він займався збиранням етнографічних матеріалів. Після смерті Миколи Костомарова 1890 року опублікував про нього свої спогади.

Твори

  • Поезія

    збірка, поезія

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар