Коваленко Іван Юхимович – видатний український поет, дисидент, політв’язень радянських часів. Непересічна особистість, енциклопедист, талановитий педагог.

Народився 13 січня 1919 року в с.Лецьки, що на Переяславщині. Його батько за вміле хазяйнування зазнав репресій, мати все шукала кращої долі, а маленький Іван ріс фактичним сиротою при живих батьках. Дивом вижив під час голодомору 1932-33 рр. Закінчив Переяславську 1-шу школу та Київський університет ім.Т.Г.Шевченка. Працював учителем іноземних мов у Чернігові та Боярці, що під Києвом. Внутрішньо незалежний та безкомпромісний, не співпрацював із тоталітарним режимом, відверто висловлював свої погляди, за що піддавався цькуванню та позбавлявся права викладати. Громадянські вірші І.Коваленка широко розповсюджувались у самвидаві. У 1972 році заарештований під час репресій, яким було піддано українську творчу інтелігенцію. Карався в уральському таборі суворого режиму «Перм-35» разом із іншими відомими дисидентами-шістдесятниками. Реабілітований у 1991 році. Помер 18 липня 2001 року у м.Боярка, де і похований.

Творча палітра поета багата та різноманітна як за формою, так і за змістом. Громадянські, ліричні, філософські вірші Коваленка припадають до душі читачам із різними смаками та поглядами. Поетичний доробок поета широко використовується в навчальних закладах України. Низка віршів покладена на музику. З 2012 року в м.Боярка щороку проходить Молодіжний мистецький фестиваль ім.Івана Коваленка. Сайт http://ivan-kovalenko.info/

Твори

 • Передмови

  поезія
 • Порив до небес

  поезія
 • ТОМ І – РАНОК

  поезія
 • ТОМ ІІ – ДЕНЬ

  поезія
 • ТОМ ІІІ – ВЕЧІР

  поезія

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар