Народився 1 січня 1957 року в селі Кам’яна Чернівецької області.

Підлітком працював у колгоспі, виготовляв декоративні шкатулки з дерева.

Освіту здобув у Чернівецькому університеті на філологічному факультеті.

Працював журналістом у чернівецьких та львівських виданнях.

Свій творчий шлях письменника Василь Кожелянко почав на початку 90-х років, коли у «Буковинському журналі» була надрукована п’єса «Гільйотина», написана у співавторстві з Володимиром Сердюком. Пізніше у 1994 році світ побачила його власна поетична збірка «Терновий іній».

Василь Кожелянко став «батьком» жанру української альтернативної історії. Одним з найвідоміших його творів є «Дефіляда в Москві» про перемогу Степана Бандери над більшовицькою владою. Цікаво, що створення роману було практично випадковим – автор лише хотів написати щось сатиричне для першоквітневої газети. А вже згодом ця стаття дала поштовх цілому циклу романів. У 2000 році за мотивами «Дефіляди…» львівським режисером Ігорем Ящуком навіть було створено документально-ігровий фільм. Одну з епізодичних ролей у цьому фільмі зіграв сам Кожелянко.

Загалом автор створив 10 романів, 5 п’єс, 2 збірки оповідань та 5 поетичних збірок. Був відзначений премією часопису «Сучасність» та нагородами Всеукраїнського конкурсу «Коронація Слова» та літературного конкурсу «Гранослов». Окремі твори перекладені фінською, російською, румунською, польською, англійською мовами.

Все своє життя письменник прожив у рідному селі. Сам збудував хату, займався сільським господарством. Зараз у Кам’яній на його честь названа одна з вулиць.

Серце Василя Кожелянка зупинилося 22 травня 2008 року.

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар