Український письменник Кириленко Іван Улянович народився 02.12.1903р. на Дніпропетровщині. 1921-го закінчив семінарію у Павлограді, паралельно брав активну участь у подіях на Лівобережній Україні, що називали «війною проти всіх». Вступив до ВКП(б) 1927-го, продовжив навчання у навчальних закладах Харкова.

Тоді ж розпочав літературну діяльність. Перша збірка оповідань побачила світ 1926-го. Наступні 6 років були плідними у творчому плані. Збірки повістей та оповідань виходили регулярно. 1927-го видано його єдину поетичну збірку «Такти». Останнім твором, що побачив світ за життя Кириленка, був роман «Весна» (1936).

Критики тих часів позначали твори Кириленка плакатними, визнавали певну схематичність характерів головних героїв – членів партії та комсомольців. Їхньою характерною рисою була фанатична відданість ідеалам комунізму, непосильна праця й безумовна покірність терористичним правлячим угрупованням.

Здавалося б, членові Спілки письменників України та літературної організації «Плуг», особистому секретареві Г.Петровського ніщо не могло загрожувати, але… Органи НКВС звинуватили І.Кириленка в контрреволюційній діяльності, шпигунській діяльності та троцкізмі. Наслідком стало виключення зі Спілки письменників, та розстріл 23.09.1938р.

Реабілітували його лише у 1957 році.

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар