Любка Андрій

Любка Андрій

  • Дата народження: 03 грудня 1987
  • Місце народження: м. Рига, Латвія
    дивитись на карті
  • Власний сайт
  • Сторінка на Літресі
  • Жанри:

Народився у столиці Латвії 3 грудня 1987 року. На той час його мати навчалась в Ризі. Пізніше сім’я переїхала у місто Виноградів (Закарпатська область).

Навчався у Мукачівському військовому училищі. Продовжив навчання в Ужгородському національному університеті (факультет української філології). Закінчив Варшавський університет ( магістр з балканських студій).

На даний час сучасний український поет, прозаїк та перекладач проживає в Ужгороді. Низку його творів перекладено російською, польською, англійською, німецькою та багатьма іншими мовами світу.

Сміливий і відвертий Андрій Любка є автором кількох збірок поезії: «Вісім місяців шизофренії», «Тероризм», “Сорок баксів плюс чайові”. Здебільшого, його вірші — це неримовані рядки, в яких поет передає свої переживання, враження, фантазії.

Варто звернути увагу й на прозу, а саме романи “Карбід” й «Твій погляд, Чіо-Чіо-сан». Цікавий сюжет і сучасні реалії захоплюють читача з першої сторінки та не відпускають до останньої. Окрім цього, Андрій Любка переклав на українську мову немало відомих творів іншомовних авторів. Співпрацює з польськими журналами, які висвітлюють події сучасної української культури.

Серед популярних книг автора необхідно відмітити збірки короткої прози: «Кілер», “Спати з жінками”, “Кімната для печалі” та інші.

Талановитий письменник є неодноразовим лауреатом літературних премій та активним учасником культурних заходів, які проводяться в Україні та за її межами. Це неординарна людина, яка не боїться висловлювати свої думки на папері.

Нивини, пов'язані з автором

Українські книги у Польщі, або хто претендує на «Ангелус»

26.02.2019
Цього року літературна премія Центральної Європи «Ангелус» може поїхати в Україну. Нагадуємо, що «Ангелус» вперше роздавав своїх янголів у 2006 році. Наразі нагороду у 150 тисяч злотих може отримати ...
Читати подробиці
#Бабкіна Катерина #Винничук Юрій #Любка Андрій #премія #Яценко Петро

5 книг 2018 року, які варті уваги

02.12.2018
Підсумовуючи рік, що минає, можна виділити кілька книг, які отримали найвищі оцінки літературних критиків та любов читача. Сергій Жадан "Інтернат" Книга про те, як змінилося життя мешканців Донбасу ...
Читати подробиці
#Абрамович Марина #Андрухович Юрій #Жадан Сергій #Любка Андрій #Сміт Патті #топ

«Фронтера» – перша зустріч на літературному прикордонні

30.10.2018
17-18 листопада у Луцьку вперше відбудеться Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера». Фокус-тема зустрічі: «1918-2018: століття роздумів». На фестивалі будуть присутні такі відомі ...
Читати подробиці
#Бойченко Олександр #Гуменюк Надія #Дерманський Олександр #Кідрук Максим #Камиш Маркіян #літературний фестиваль #Любка Андрій #Савка Мар’яна #фронтерафест

Коментарі. Рецензії. Відгуки