Народився 21 лютого 1921 року в селі Новосілки на Київщині.

Справжнє прізвище письменника – Сиченко.

Володимир ріс серед дивовижної природи. Школярем часто читав книжки своїй неписьменній матері та меншому брату. Улюбленою книгою родини був «Кобзар». Мати та бабуся хоч і не вміли читати, але багато розповідали хлопцю народні казки, легенди, співали пісні. Все це вплинуло на те, що життєвим вибором Володимира стала література.

В 1938 році юнак почав навчання на філологічному факультеті Київського університету,але отримати освіту завадила війна.

Студенту довелося брати участь у побудові оборонних споруд. Під час цієї роботи він був поранений і потрапив в полон. Два роки Володимир провів в концтаборі в Німеччині, а після звільнення декілька місяців у радянському фільтраційному таборі. На той момент юнак був тяжко хворий, тому слідчі не стали витрачати час і відправили хлопця не в Сибір, а додому помирати.

Володимиру пощастило, він вижив, заочно закінчив університет, став сільським вчителем. Але в 1953 році йому довелося тікати з рідних місць. Надворі йшли часи сталінських репресій. Один із знайомих юнака був звинувачений у націоналізмі і під час допиту у КДБ під тортурами змушений був оговорити «спільників», в тому числі й Володимира Сиченко. На щастя, доля врятувала хлопця вдруге: його попередила дружина одного з КГБістів, і він терміново виїхав на Полтавщину в Лубни.

Саме тут в Лубнах «вчитель Сиченко» перетворився на «письменника Малика».

Перу Володимира Малика належать 17 виданих книжок, здебільшого дитячої та історичної тематики. Найвідомішими творами автора вважаються романи “Черлені щити”, “Князь Кий, тетралогія «Таємний посол».

Помер письменник 31 серпня 1998 року.

Твори

Серія: «Барви»
  • #1 Горить свiча

    історія, роман, уривок
Серія: «Шкільна бібліотека української та світової літератури»
  • #1 Князь Ігор

    історія, збірка, роман, уривок

Коментарі

Кількість коментарів: 1
Станіслава:
18.03.2016 02:30

Коментар до твору “ Посол Урус-Шайтана ”:
Прочитала цей твір років у 14, із великим захопленням, чудова українська пригодницька література. Раджу всім, хто любить історичні пригодницькі романи, особливо підліткам.

Залишити коментар