Зірка Мензатюк – українська письменниця та журналістка.

Народилась 21 жовтня 1954 року у с.Мамаївці Чернівецької області. Закінчила факультет журналістики у Львівському університеті. Працювала кореспондентом районних та всеукраїнських газет.

У різні роки вела рубрики про українські храми та фортеці, завідувала “щоденником мандрівника” у дитячому журналі “Соняшник”, розповідала про українські святині у дитячій освітній радіопередачі “АБЦ” (Перший канал Українського радіо).

Писати почала рано і майже випадково, їй так легко давалось письмо, що ровесники не вірили, що то її власні вірші і казки. Друкувалась у “Соняшнику”, “Барвінку” та “Маляткові”, а перша власна книга вийшла у 1990 році і називалась “Тисяча парасольок”.

У 2002 році, як спецвипуск “Соняшника”, вийшла її книга “Наші церкви”, де у доступній дітям формі письменниця розповідає про церковну архітектуру, особливості українських храмів, а також вміщує цікаві перекази та легенди.

Найвідоміші книги Зірки Мензатюк – це, мабуть, “Таємниця козацької шаблі”, “Казочки-куцохвостики”, “Київські казки” та “Макове князювання” – історії, що розповідають українським дітям про красу і велич народних традицій, про наші одвічні цінності.

Письменниця є лауреатом літературних премій імені Наталі Забіли та Лесі Українки.

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар