Письменник, літературознавець, критик і публіцист Михайло Михайлович Могилянський народився 04.12.1873р. у Чернігові. Переїзд до Петербурга стався після смерті батька 1894-го. Його мати працювала секретарем у видавництві, що допомогло видати першу книжку оповідань Михайла у 1916-му.

1903-го закінчив Новоросійський університет і став юристом. Слід зазначити,що юриспруденція була сімейною справою Могилянських: батько служив на посаді товариша голови карної палати окружного суду Чернігова, молодший брат був відомим адвокатом у Петербурзі. Адвокатська діяльність Михайла тривала до 1920 року. Далі потяг до літературної творчості, критики й публіцистики переважив, і усі свої сили й час він віддавав улюбленій справі.

Але чи не перше його серйозне оповідання «Вбивство» (1926) викликало неабиякий резонанс. Письменникові було заборонено жити в Києві, а невдовзі його вислали за межі України. Багатолітня праця над «Біографічним словником українських діячів» виявилася марною: вже перший том цього фундаментального твору було репресовано 1933-го.

У подальшому свої літературознавчі праці він підписував як Петро П. Чубський. Критичні й оглядові матеріали торкалися таких відомих осіб як Коцюбинський, Драгоманов, Шевченко, Куліш та інших.

Останній роман «Хильда» вийшов у світ 1941-го, а 22.03.1942 через хворобу крові письменника не стало.

Твори

  • Оповідання

    збірка, оповідання

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар