Український поет Леонід Мосендз народився 2 жовтня 1907р. у Могильові-Подільському.

Після Вінницької учительської семінарії нетривалий час вчителював, потім потрапив до війська, дослужився до звання штабс-капітана. Там і дізнався про революцію 1917 року, був у розпачі, не розуміючи що діється навколо. Палким патріотом України та рідної мови став під впливом тих страшних подій та творів Т.Шевченка й М.Грушевського. Як він сам писав: «за один місяць з мене був український націоналіст».

Невдовзі він зазнав великої внутрішньої боротьби, збентеження, упевнився у неможливості примирення національної ідеї з тими засобами, якими вона реалізувалася у життя. Перейшовши польсько-український кордон, опинився у Чехословаччині, де вступив на хіміко-технологічний факультет господарської академії.

Про багатогранний талант Л.Мосендза свідчить яскравий факт: 1931-го він захистив докторську дисертацію про переробку нафти, чи не найпершим розгадав таємницю «важкої води», що прославило його на всю Європу. Автор підручника із виноробства. Наукову діяльність поєднував з активною діяльністю члена ОУН.

Щодо поетичної творчості: писати вірші він почав ще у дитинстві, до речі, російською мовою. Тільки ставши вояком, перейшов на українську. В еміграції був визнаний як поет.

Багато його поезій оспівують осінь, в яку він був закоханий. Читаючи ці трепетні рядки, мимоволі опиняєшся в різноманітті фарб і кольорів, відчуваєш межування вмирання й життя, сонця й хмар, дощових і погожих днів.

В один із таких днів, 14.10.1948 Леонід Мосендз помер під час операції. Йому тільки-но виповнився 41 рік…

Твори

  • Вірші

    вірші, збірка
  • Волинський рік

    поема

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар