Назарук Осип Тадейович (31 серпня 1883 р. – 31 березня 1940 р.) – вітчизняний громадський діяч, талановитий публіцист та письменник.

Родом літератор із містечка Бучач, розташованого на Тернопільщині. Саме там навчався у гімназії, проте пізніше був відрахований через пропаганду соціалізму. Вищу освіту за фахом «правознавство» отримав в університеті м. Львів, а вже у 1908 р. став одним з найуспішніших випускників-правознавців Віденського університету. Починаючи зі студентських років, він вважав своїм покликанням політику, тож у буремні роки революцій та війн кинувся у вир тогочасних подій: став до лав організації «Українські Січові Стрільці», отримав членство в Українській радикальній партії, очолив управління преси в період УНР. Після перемоги більшовиків, письменник був вимушений емігрувати у Канаду та Сполучені штати Америки. Однак, вже у 1928 р. повертається до Львова, де один за одним публікує свої оповідання та займається редакційною діяльністю. Майже через десятиліття, через загрозу радянської окупації, вдається до еміграції вдруге та оселяється в м. Краків, де й помер від інфаркту на 57-му році життя.

Прихильник історичної тематики, О. Назарук багатьох оповідань та повістей. Це, зокрема, «Роксоляна», «Слідами Українських Січових Стрільців», «Рік на великій Україні» та ін.

Твори

  • Князь Ярослав Осмомисл

    історія, повість
  • Роксоляна

    історія, повість

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар