Зображення для новини Найкращі книги за версією ВВС: нагородження «Книги року ВВС-2018»

Найкращі книги за версією ВВС: нагородження «Книги року ВВС-2018»

18.12.2018

2018 рік добігає кінця. Нещодавно відбулось традиційне нагородження літературних творів, удостоєних щорічної премії Книга року ВВС. Партнер премії – Культурна програма ЄБРР.

Переможцями стали:

Роман Юрія Андруховича «Коханці юстиції» (номінація «Книга року-2018»);

Книга Сашка Дерманського «Мері» («Дитяча книга року ВВС-2018»);

Збірка Андрія Бондаря «Церебро» («Есеїстика-2018»).

Популярний дитячий автор Сашко Дерманський розповів, що вперше взяв участь у конкурсі. Йому навіть довелось переписати книгу майже наново, коли вона була повністю готова.

Замість Юрія Андруховича, який не зміг бути присутній на церемонії, за винагородою вийшов його видавець. Це не завадило глядачам аплодувати так, начебто письменник особисто стояв на сцені.

На церемонії побувала посол Великої Британії Джудіт Гоф. Вона зізналась, що цікавиться сучасною українською літературою і навіть встигла прочитати одну з книг-номінантів. Додамо, що це немало, адже пані Гоф, окрім дипломатичної діяльності, також виховує двох дітей.

Відзнаку отримали не тільки письменники. Видавництва – чернівецький Meridian Czernowitz, київська А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА та львівське Видавництво Старого Лева віднині можуть використовувати логотип «Книга року ВВС» у своїх виданнях.

  • #Андрухович Юрій
  • #Бондар Андрій
  • #Дерманський Олександр
  • #премія

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар