Зображення для новини Премію Бейлі Гілфорда 2018 здобув український автор

Премію Бейлі Гілфорда 2018 здобув український автор

19.11.2018

30000 англійських фунтів стерлінгів – грошовий вимір премії Бейлі Гілфорда (до 20015 року мала назву премії Стенлі Джонсона). Але головна цінність цієї премії – не гроші. Іноді журналісти називають цю нагороду премією за твори у стилі «Хорор». Однак, цей хорор насправді страхітливіший за все, що може вигадати фантазія сценариста фільму жахів, адже премія надається книжкам, створених на ґрунті реальних, документально засвідчених подій. Її надання свідчить про визнання світовою інтелектуальною спільнотою майстерності автора, якому вдалося синтезувати в одному творі надзвичайну важливість подій для людства, художню майстерність роботи зі словом із інтелектуальним аналізом викладених фактів. Серед відомих українському загалу авторів, які здобули цю премію в минулому (2015) – білоруська авторка Світлана Алексієвіч, нині галасливо критикована в Росії за свою гуманістичну позицію.

14 жовтня було оголошено, що цьогорічну премію здобула книжка «Chernobyl: History of a Tragedy». Її автор – український вчений, історик за фахом, (ступінь доктора історичних наук отримав в Київському університеті) Сергій Плохій. На підставі документів, зокрема з архівів КДБ, автор розповів про події, які призвели до атомної катастрофи над Прип’яттю й про героїзм простих українців, які встали на приборкання ядерного вогнища.

Сергій Плохій викладає нині в Гарварді й знаний за багатьма творами з історичної тематики, з яких найвідоміші, зокрема, «Європейська брама», інші книжки про становлення української нації, роль, яку вона відіграла в розвитку європейської цивілізації. Він лауреат багатьох премій, зокрема – премії Антоновичів, премії Ліонеля Ґельбера, премії Пушкінського видавництва.

2018 рік для Сергій Плохія – надзвичайний. Окрім премії Бейлі Гілфорда він отримав найціннішу для українця премію – Державну ім.Шевченка.

  • #Плохій Сергій
  • #премія

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар