Зображення для новини Про українських полярників напише у своїй книзі журналіст зі Львова

Про українських полярників напише у своїй книзі журналіст зі Львова

29.10.2018

Маркіян Прохасько, 27-річний журналіст і письменник, вже декілька років мріє про подорож до Антарктиди. Він вирішився на це після того, як дізнався про Євгена Дикого, нового керівника Національного антарктичного наукового центру. Маркіяну вдалось домовитись про місце на судні, що з порту Пунта-Аренас (Чилі) доставить науковців до станції «Академік Вернадський».

Письменник планує провести на станції два місяці, з січня по березень. За цей час журналіст встигне розповісти і про життя всіх мешканців «Академіка Вернадського», і про зміни в кліматі на континенті, а ще й пінгвінів фотографуватиме під час вилазок.

Морозу Маркіян не боїться. Зізнається, що йому рекомендували одягтись, як в зимові Карпати. Влітку в Антарктиді буває і плюсова температура, а таке його не лякає.

Свою книгу він готується видати до 28 січня 2020 року, 200-річчявідкриття Антарктиди. Він вже домовився з «Видавництвом Старого Лева», яке погодилось навіть компенсувати частину витрат на поїздку Маркіяна. Як порахував письменник, подорож в Антарктику коштуватиме йому від 2500 до 5000 доларів. Наразі він збирає гроші, і вже має мінімум для перельоту, залишилось знайти кошти для оплати витрат між пересадками.

Час до від’їзду Маркіян використовує на підготовку, спілкується з колишніми полярниками, читає наукові праці. За два місяці він сподівається назбирати вдосталь матеріалу не тільки для книги, а й для періодичних видань. Це будуть інтерв’ю з учасниками експедиції, фоторепортажі, короткі фільми.

  • #Маркіян Прохасько
  • #подорож

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар