Зображення для новини Проголошено ім’я першої учасниці літературної резиденції в Харкові

Проголошено ім’я першої учасниці літературної резиденції в Харкові

05.11.2018

28 жовтня завершилася подача заявок на резиденцію, отож зараз ми можемо дізнатись, хто став переможцем. Це письменниця Люба-Параскевія Стринадюк, за котру майже одностайно віддали голоси усі члени журі.

Авторка родом з Гуцульщини, села Замаґора Івано-Франківської області. Освіту отримала у Львові, в інституті імені Івана Франка. Там навчалася на кафедрі ґерманістики. Написала багато прозаїчних творів, серед яких «У нас, гуцулів» і «До данцу». Також переклала книжки з німецької мови.

Під час резиденції переможниця працюватиме над своїм новим твором, де розповість про Гуцульський театр, засновником якого був митець з Харкова – Гнат Хоткевич. Люба матиме змогу відвідати меморіальну садибу Хоткевича, почерпнути інформацію з документів архіву та зустрінеться з кількома дослідниками та шанувальниками творчості митця.

На участь було подано 11 заявок від письменників-прозаїків. Резиденція буде відбуватися у період з 15 листопада по 15 грудня. У заявках на розгляд членів журі (Сергія Жадана, Івана Андрусяка, Олі Гнатюк, Андрія Куркова та Галини Крук) було подано багато ідей до творів найрізноманітніших жанрів – від історичного роману, місцем дії якого є Харків, до сучасних трагічно-політичних подій, від соціальної драми до містичного трилера з елементами жахів

  • #літературна резиденція
  • #Стринадюк Люба-Параскевія

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар