Зображення для новини Схід читає. Українські письменники зустрінуться з читачами Донецької та Луганської областей

Схід читає. Українські письменники зустрінуться з читачами Донецької та Луганської областей

16.01.2019

Благодійний фонд Сергія Жадана та Український інститут книги започаткували нову ініціативу під назвою “Схід читає”. Проект має на меті повернути бібліотекам роль центрів громадського і культурного життя, яку вони колись мали. У бібліотеках Донецької та Луганської областей пройде серія зустрічей із відомими українськими письменниками. Зустрічі пройдуть протягом січня-березня і охоплять близько 30 бібліотек та шкіл у 15 населених пунктах сходу країни: Сватовому, Старобільську, Станиці Луганській, Щасті і т.д. У проекті беруть участь Сергій Жадан, Андрій Курков, Євген Положій, а з наймолодшими читачами зустрічатимуться дитячі письменники Таня Стус та Іван Андрусяк.

Як зазначено в інформації Фонду, в Україні регулярно виходять цікаві видання; у Львові, Києві та по інших великих містах проходять книжкові фестивалі та ярмарки з гучними презентаціями. Схід же, особливо невеличкі містечка Луганської та Донецької областей, обділений на значні книжкові події. Тим більш прикро, що у містечках бібліотека завжди була місцем для розвитку та спілкування.

Читачів пора повертати до бібліотеки: вже схвалено Програму Українського інституту книги, за якою фінансуватиметься поповнення бібліотечних фондів книгами від майже сотні українських видавництв. У публічні бібліотеки цього року планується передати більше мільйона книжок.

Старт проекту – 16 січня у Харківській державній науковій бібліотеці ім. Короленка.

Офіційна сторінка Фонду Сергія Жадана у Фейсбуці

  • #ініціатива
  • #Андрусяк Іван
  • #Жадан Сергій
  • #Курков Андрій
  • #Положій Євген
  • #Стус Тетяна

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар