Український письменник і педагог, автор шкільних підручників Юрій Львович Рудницький (творчий псевдонім – Юліан Опільський) народився 08.12.1884р. у Тернополі. Найулюбленішими темами його творчості були історичні події. Перший роман такого змісту «Іду на вас» про події епохи Київської Русі часів Святослава Ігоровича. І тлумачив він ті події з точки зору простого народу, засуджуючи війну, відображаючи історію українців росіян, та білорусів.

У романі «Сумерк» (1922р.) описуються події у Великому князівстві Литовському після смерті князя Вітовта, коли розгорнувся смертний бій з польською шляхтою за Луцький замок. І хоча той бій закінчився перемогою, він не врятував українські землі від польської навали.

Роман «Золотий лев» розповідає про часи князівства Данили Галицького, коли у 1253р. він отримав королівську корону. Головна ідея твору – єдність та захист рідної землі.

Не можна не згадати трилогію «Упирі», в якій висвітлені часи татаро-турецьких нападів на українські землі на початку 17ст. та жадібна політика польської шляхти.

Історичні екскурси Опільського стосувалися не лише Русі та українських територій, але й інших подій у стародавньому Єгипті, Причорномор’ї та Вавілоні, від 5 віку до н.е. до 18 століття.

Помер Ю.Л.Рудницький 09.02.1937р., похований на Личаківському цвинтарі у Львові. Його ім’я носять вулиці у Львові, Тернополі, Івано-Франківську, Дрогобичі та інших містах України.

Твори

 • Золотий лев

  історія, повість
 • Ідоли падуть

  історія, повість
 • Іду на вас

  історія, оповідання
 • Сумерк

  повість, російською мовою
 • Танечниця з Пібасту

  історія, нарис

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар