Автор поетичних драм, історичних віршів, багатьох брошур та статей з історії Закарпаття та України Василь Миколайович Пачовський народився 12.01.1878р. у селі Жуличі на Львівщині. 1909-го закінчив Віденський університет. Потім повернувся до Львова, вчителював. Був одним з засновників літературного осередку «Молода муза».

Перша збірка віршів «Розсипані перли» вийшла 1901-го року. Іван Франко оцінив її дуже високо, назвавши «подією у літературному житті». Поступово образ України в творчості Пачовського стає провідним, у драмах фантастика химерно перемежовується з історичними алюзіями («Сон української ночі»,). Ця ідея набуває розвитку в наступних п’єсах: («Сонце руїни»), в якій чітко відчувається наближення вселенської катастрофи, а за нею – «Золоті Ворота», яка хоча й не була завершена, але оте передчуття біди посилюється… а писалася вона на початку першої світової… От вам і «вселенська катастрофа»!

Після війни Василь Миколайович мешкав в Ужгороді, 10 років вчителював у гімназії, досконало вивчив історію Закарпаття, писав вірші, п’єси «Роман Великий» (1918р.) та «Гетьман Мазепа» (1933).

1940-го року йому запропонували посаду викладача у Львівському університеті. Там він і помер 05.04.1942р. від застуди, похований на Личаківському цвинтарі.

У 1984р. нащадки В.М.Пачовського в Нью-Йорку власним коштом видали двотомник, до якого увійшла майже вся його лірика, а деякі рукописи взагалі були надруковані вперше.

Твори

  • Збірка

    вірші, збірка
  • Українці, як народ

    історія

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар