Український поет, журналіст і перекладач Панів Андрій Степанович народився 30.09.1899р. на Сумщині. Після закінчення учительської семінарії у Курську навчався в інституті освіти м. Харкова. Вчителював у сільських школах, потім працював у редакціях газет і журналів, у видавництві «Плужанин». Був у числі організаторів літературного об’єднання «Плуг», а після його ліквідації – членом ВУСПП.

Перші публікації з’явилися 1921-го. А.Панів є автором низки віршованих збірок, новел, літературно-критичних статей, дитячої книжки, кількох популярних навчальних посібників для шкільних початкових класів. Його творчість уособлювала ідеологію буржуазної інтелігенції, що вийшла з села та стала на шлях органічного освоєння революційних завоювань.

Активна громадянська позиція призвела до арешту в грудні 1934. За сфабрикованим звинуваченням у контрреволюційній пропаганді та тероризмі, його заслали у сумнозвісний «СЛОН» на 10 років. 1937-го справу Паніва розглянуто повторно й за новим вердиктом «особливої трійки» 3 листопада розстріляно.

Посмертна реабілітація відбулася у 1956 році.

Твори

  • Поетична збірка

    вірші, збірка, поезія

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар