Петров Віктор Платонович (10 жовтня 1894 р. — 8 червня 1969 р.) – вітчизняний філософ, соціолог, історик, письменник та літературний критик.

Петров В. родом з м. Катеринослав. Початкові знання отримав у Холмській чоловічій гімназії, а в для здобуття вищої освіти рушив до столиці, де навчався за історико-філологічним напрямом. Високий рівень знань та професіоналізм обумовили його подальшу наукову діяльність: він викладав в університеті, очолював Етнографічну комісію. За часів Другої Світової війни, В. Петров був змушений залишити Батьківщину. Тривалий період він перебував в еміграції, під час якої успішно читав лекції студентам найпрестижніших світових університетів. З 1956 року він оселяється у Києві, де займає посаду викладача Інституту археології та працює до останнього дня життя.

В історію української літератури В. Петров увійшов як засновник нових жанрів – інтелектуального роману («Дівчина з ведмедиком», «Доктор Серафікус» тощо) та романізованої біографії («Аліна й Костомаров», «Мовчуще божество» та ін.).

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар