Володимир Підпалий (9 травня 1936 — 24 листопада 1973) – поет, прозаїк та перекладач.

Народився в с.Лазірки на Полтавщині. Батько і мати – нащадки козацьких родів. Володимир після школи працював та був мобілізований на флот, після демобілізації вступив до Київського університету на філологічний факультет (український відділ).

Спочатку друкувався в газетах “Молодь України” та “Зміна”, у 1963 році вийшла перша збірка віршів “Зелена гілка”. Також видав збірки “Тридцяте літо”, “В дорогу – за ластівками” та “Вишневий світ”, посмертно вийшли “Сині троянди”, “Сковородинські думи” та інші збірки, а вже у наш час – у 2011 році – вийшла книга “Золоті джмелі”, де було поміщено не тільки твори Підпалого, але й спогади сучасників про поета.

Особливість творчості Володимира Підпалого – “немодна” і шкідлива для радянської влади “тиха лірика”, медитативні роздуми про гармонійне життя людини у світі та про вічні цінності, пейзажність, філософічність.

Письменник прожив усього 37 років. Помер від отруєння радіоактивними матеріалами. Майже одночасно з ним пішли з життя Андрій Прасолов та Ніколай Рубцов, творці “тихої поезії” в російській літературі.

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар